Polecamy

Szpital powiatowy w Skarżysku z dofinansowaniem na informatyzację placówki

Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej, jako jeden z 20 partnerów, otrzyma blisko 2 mln.190 tys. zł dofinansowania na przeprowadzenie projektu informatycznego w obszarze medycyny pn. Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego” (InPlaMed WŚ).

Dokumenty potwierdzające przyznanie dofinansowania wicestarosta Artur Berus i dyrektor SP ZOZ Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej Leszek Lepiarz odebrali, w miniony wtorek, od przedstawicieli Zarządu Województwa Świętokrzyskiego - Agaty Binkowskiej i Marka Szczepanika, podczas spotkania w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Projekt ten dotyczy wprowadzenia w jednostkach ochrony zdrowia elektronicznej dokumentacji medycznej oraz skoordynowania niektórych systemów zarządzania szpitalami.

Projekt InPlaMed WŚ realizowany jest przez samorząd województwa świętokrzyskiego w partnerstwie z 20 jednostkami służby zdrowia. Uczestniczy w nim 8 podmiotów leczniczych i 12 powiatowych w tym Zespół Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy im. Marii Curie w Skarżysku-Kamiennej. Jest on odpowiedzią na potrzeby podmiotów medycznych wynikające z Ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, z perspektywy przejścia placówek na ewidencję elektroniczną, ochronę danych osobowych (zgodną z dyrektywą RODO) oraz na potrzeby Partnerów w zakresie poprawy organizacji pracy, a także pod kątem usprawnienia obsługi pacjentów. Projektowane systemy u wszystkich Partnerów biorących udział w projekcie będą również spełniały rekomendacje, co do organizacji systemów IT w zakresie podniesienia bezpieczeństwa, zachowania ciągłości systemu oraz dostępności systemów informatycznych.

- Należą się słowa uznania dla Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, który wyszedł naprzeciw oczekiwaniom placówek medycznych i w ramach Regionalnego ProgramuPO zabezpieczył środki na informatyzację podmiotów medycznych w tym naszego szpitala powiatowego - zaznacza wicestarosta Artur Berus. Projekt ten umożliwi Szpitalowi w Skarżysku-Kamiennej nie tylko spełnić wymogi ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, ale także unowocześnić istniejącą bazę medyczną, która przede wszystkim ma usprawnić organizację pracy szpitala, umożliwić wdrożenie w pełnym zakresie elektroniczną dokumentację medyczną oraz zapewnić ciągłość działania i bezpieczeństwo danych i informacji, co w efekcie pozwoli na szybsze i łatwiejsze korzystanie z dokumentacji medycznej - dodaje A. Berus.

Wartość całego projektu dla Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej wynosi 2.574101,24 zł. Dofinansowanie z RPO WŚ w wysokości 2.167986,37 zł stanowi 85 % wartości, pozostałe 15%, czyli 386.115,24 zł stanowi wkład własny szpitala w realizację projektu.Wdrażanie projektu potrwa do czerwca 2021 r.

   

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media