Polecamy

Jurek Owsiak gościł w Skarżysku! Oficjalnie otworzył rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (FOTO)

Pomysł pojawił się w styczniu zeszłego roku, w marcu radni podjęli decyzję. Rondo u zbiegu ulic Metalowców, Paryskiej i Norwida w Skarżysku–Kamiennej zyskało nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W piątek odbyło się jej oficjalne nadanie z udziałem Jurka Owsiaka.

Choć początkowo pomysł budził emocje, ostatecznie radni byli jednomyślni. Zwłaszcza, że takie życzenie wyraził Jurek Owsiak.

W marcu 2017 decyzją skarżyskiej rady miasta i z aprobatą Fundacji WOŚP, rondo u zbiegu ulic Metalowców, Norwida i Paryskiej zostało nazwane rondem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rok później pojawiła się odpowiednia tablica, w piątek zaś już oficjalnie Skarżysko zostało miastem z rondem WOŚP.

Jurek Owsiak odwiedził Skarżysko przy okazji akcji społecznej Gazety Wyborczej - „Pracownia Miast”. Jej głównym tematem były organizacje pozarządowe. rozmawiano o tym, jak mądrze pomagać, jak nowe regulacje prawne mogą wpłynąć na działalność organizacji pozarządowych, jak radzić sobie ze zdobywaniem środków na pomoc innym.

- Cieszę się, że możemy dzisiaj gościć Jurka Owsiaka w naszym mieście. Cieszę się Jurku, że jesteś dzisiaj z nami i dziękuję, że z zaakceptowałeś naszą propozycję. Dziękuję również radnym, którzy stanęli na wysokości zadania i jednomyślnie podjęli stosowną uchwałę - pokazaliśmy, że jeśli chodzi o szczytne idee, to potrafimy się godzić - powiedział podczas dzisiejszej uroczystości prezydent Konrad Krönig.

Przypomnijmy jak to było...

Propozycja nadania nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla ronda przy zbiegu Metalowców i Paryskiej padła na sesji miejskiej w styczniu 2017. Pomysł przedstawił przewodniczący Rady Miasta, Leszek Golik.

- Miałem na myśli uhonorowanie wszystkich członków WOŚP, całego zarządu, wszystkich którzy w Skarżysku organizowali już dwadzieścia pięć finałów, wszystkich którzy brali udział, przede wszystkim też młodych ludzi, którzy często w zimnie i deszczu zbierali pieniądze, a także tych, którzy choćby symboliczną złotówkę wrzucali do puszek – tłumaczy Leszek Golik.

Następnym krokiem było wysłanie zapytania do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do Urzędu miasta wpłynęła odpowiedź.

W piśmie czytamy:

„Jesteśmy bardzo, bardzo radzi, że pragniecie rondzie (…) nadać nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To dla nas ogromny zaszczyt, a dla wszystkich wolontariuszy, którzy przyczyniają się do organizacji Finałów WOŚP, piękne podziękowanie, tym bardziej, że także i Wasze miasto może korzystać z zakupionego sprzętu i prowadzonych przez nas programów medycznych i edukacyjnych.

Mamy również ogromną nadzieję, że to niezwykłe wyróżnienie jest decyzją całej Rady Miasta Skarżysko-Kamienna”.

- Wiem, że w kuluarach miały miejsce wspólne ustalenia między radnym Adamem Ciokiem a panem przewodniczącym. Ja tę inicjatywę popierałem od samego początku, jestem wielkim zwolennikiem i nie ukrywam, że bardzo cieszy mnie pozytywna odpowiedź – mówi prezydent Konrad Krönig.

Prezydent i przewodniczący odnieśli się także do dyskusji na portalach społecznościowych, która rozgorzała po podaniu informacji o propozycji nazwy dla ronda.

- Przeciwnikom mogę tylko współczuć. Ciekaw jestem, jakby się zachowali, gdyby znaleźli się w potrzebie i mieli możliwość skorzystania ze sprzętu zakupionego przez Wielką Orkiestrę – stwierdza Leszek Golik.

- Jestem lekko zniesmaczony jakąkolwiek formą krytyki, dlatego że WOŚP to takie wydarzenie, które powinno łączyć, a nie dzielić. To inicjatywa, którą ja zawsze wspierałem i którą wspiera większość skarżyszczan. Uważam, że większość mieszkańców uważa ten pomysł za dobry, co widać na portalach społecznościowych. Pojawiają się pojedyncze głosy sprzeciwu, a są to zazwyczaj głosy sympatyków bądź osób wprost związanych z Prawem i Sprawiedliwością, a to ugrupowanie, które lubi dzielić Polaków, nawet przy tak szczytnych ideach, jak WOŚP - dodaje prezydent.

 

                

WS foto: AC

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media