Polecamy

Dzień otwarty w „Dwójce” na Borze (FOTO)

Kontrolowane eksplozje , słowne potyczki, zagadki matematyczne i konkursy sportowe, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na kandydatów do Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej podczas wtorkowego Dnia Otwartego.

8 maja br. o godzinie 13.00 na holu I pietra naszej szkoły zebrali się wraz z rodzicami uczniowie przyszłej klasy I. Wszystkich przybyłych powitała ciepło p. Grażyna Wódz – dyrektor zespołu, która krótko omówiła proponowaną ofertę edukacyjną oraz aktualną bazę szkoły, podkreślając, że stwarza ona bardzo dobre warunki do realizacji zadań nowej ośmioklasowej szkoły podstawowej. Dyrektor zwróciła również uwagę na istotną rolę rodziców – partnerów szkoły, którzy wspólnie z dziećmi i nauczycielami powinni tworzyć przestrzeń, w której każdy głos jest ważny.

– Nasza szkoła to placówka kameralna i bezpieczna, otwarta, wspierająca rozwój ucznia, nowoczesna oraz rozwijająca pasje i zainteresowania, to szkoła, w której najważniejszy jest uczeń – przekonywała dyrektor szkoły.

W części oficjalnej wystąpili uczniowie klas I-III, którzy przedstawili w humorystyczny sposób dylematy kandydata do nowej szkoły.

Następnie uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do wędrówki po szkole i udziału w atrakcyjnych zajęciach. W ,,ekopracowni’’ można było zobaczyć efektowne pokazy chemiczne z wykorzystaniem substancji ogólnie dostępnych poprowadzonych przez Profesora Szkiełko i Tropicieli. Przyszli uczniowie mogli również samodzielnie sprawdzić, jak barwią się roztwory pod wpływem pewnych substancji. Dopełnieniem wizyty w „ekopracowni” było sprawdzenie swoich umiejętności podczas samodzielnych doświadczeń.

W kolejnej pracowni przyszli uczniowie przenieśli się do ,, Krainy Emocji”. Mali goście poznali jak uczyć się rozpoznawać i nazywać uczucia oraz sposoby radzenia sobie z różnymi emocjami. Przedstawione sytuacje edukacyjne wprowadziły przedszkolaki w świat uniwersalnych wartości.

Ostatnią odwiedzaną sala lekcyjna to ta , w której uczestnicy „łamali sobie głowy” podczas układania wyrazów. Były także ciekawe gry dydaktyczne, zabrakło tylko czasu, żeby to wszystko obejrzeć, dotknąć, dowiedzieć się czegoś więcej, ale trzeba przecież poznać całą szkołę!

Nic straconego, przecież uczniowie rozpoczynający naukę od 1 września 2018 r. będą mieli na to czas. Tymczasem po wysiłku intelektualnym przyszła pora na wysiłek fizyczny. Zaproszeni goście mieli szansę spróbować swoich sił w zorganizowanym na zewnątrz turnieju sportowym.

Jednak największym zainteresowanie zwłaszcza wśród rodziców cieszyły się szkolne kroniki. Odnalezienie siebie na kartach historii Szkoły Podstawowej nr 2 przywołało wspomnienia i wywołało wiele wzruszeń.

Podsumowując spotkanie, dyrektor zespołu podziękowała wszystkim za obecność i wspólna zabawę, i zaprosiła uczniów wraz z rodzicami na zdrowy ,,poczęstunek’'.

ZPO foto: AC

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media