Polecamy

Jurek Owsiak w piątek będzie gościł w Skarżysku

Założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP, Jurek Owsiak w najbliższy piątek (11 maja) będzie gościł w naszym mieście. Spotka się z przedstawicielami organizacji pozarządowych i wolontariuszami WOŚP, a następnie weźmie udział w symbolicznym otwarciu ronda WOŚP w Skarżysku.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja społeczna Gazety Wyborczej - „Pracownia Miast”. Jej głównym tematem będą organizacje pozarządowe. Spotkanie otwarte – do udziału w którym zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych - rozpocznie się o godzinie 10.30 w patio Miejskiego Centrum Kultury.

Uczestnicy Pracowni Miast będą rozmawiali o tym, jak mądrze pomagać, jak nowe regulacje prawne mogą wpłynąć na działalność organizacji pozarządowych, jak radzić sobie ze zdobywaniem środków na pomoc innym. W trakcie spotkania odbędzie się również dyskusja panelowa. Ważnym punktem będzie pokaz filmu „Jak Skarżysko-Kamienna i cały region grał z Orkiestrą”, a następnie rozmowa z gościem specjalnym - Jurkiem Owsiakiem. Nie zabraknie także tortu i podziękowań dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kolejnym elementem spotkania będzie krótka uroczystość nadania rondu u zbiegu ulic Paryskiej, Metalowców i Norwida imienia WOŚP.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media