Polecamy

W ZST-M powstanie grupa rowerowa upowszechniająca kulturę fizyczną (FOTO)

W piątek, 20 kwietnia w Zespole Szkół Transportowo Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej odbyło się spotkanie związane z rozpropagowaniem kultury fizycznej poprzez propagowanie kolarstwa amatorskiego i aktywności rowerowej.

Spotkanie odbyło się w ramach wolontaryjnego programu pracowniczego PGE „Pomagamy”, które jest prowadzone przy pomocy Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów. Projekt ten jest jednym z 50-ciu jakie realizuje fundacja.

- Celem spotkania jest utworzenie grupy rowerowej, która będzie się rozwijać pod okiem doświadczonych kolarzy ze Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów. Pragniemy zainteresować młodzież również techniczną stroną kolarstwa, pokazać tę dyscyplinę sportową jako sposób na zdrową rywalizację w grupie rówieśników oraz narzędzie kształtujące charakter młodego człowieka - mówi Krzysztof Kowalik.

Najważniejsze korzyści jakie ma przynieść ten projekt to:

1. Zmiana sposobu spędzania wolnego czasu z siedzącego na aktywny, jako forma profilaktyki zdrowotnej i ochrona przed chorobami cywilizacyjnymi.
2. Zwrócenie uwagi na piękno i historię Powiatu Skarżyskiego ma uwrażliwić młodzież na miejsce w którym mieszka i zaszczepić szacunek dla naszej małej ojczyzny.
3. Integracja uczniów szkoły uczestniczących w projekcie dzięki wspólnym treningom.

W spotkaniu z uczniami ZSTM udział wzięli Krzysztof Kowalik, Roman Gula, Marcin Jabłoński oraz Aneta Woźniak.

W.S foto; AC

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media